Nr katalogowy: 626
Para wazonów Imari
kobalt podszkliwny, czerwień żelaza naszkliwnie,
złocenia; wys. 31,8 cm; nie sygnowane.
Japonia, XIX w. lub XIX/XX w.
o owoidalnych brzuścach, z lekko rozchyloną szyjką; wokół brzuśców dwie koliste rezerwy, z pejzażem ogrodowym z drzewem, mostkiem, kwiatami i rajskim ptakiem, na przemian z rezerwami wielobocznymi z motywem kwiatów w wazonie i czterema ceglastymi plastronami w narożach; wokół rezerw gęsty ornament kwiatów z listkami, wokół szyjek i podstaw - szlak lambrekinów z motywem roślinnym; na wewnętrznej powierzchni kołnierzy szyjek dwa rzuty kwiatowe i dwa motylki;
porcelana ze skazami technologicznymi (rozlane ślady kobaltu pod szkliwem), przetarte złocenia; porcelana, kobalt podszkliwny, czerwień żelaza naszkliwnie, złocenia; wys. 31,8 cm; nie sygnowane.
Japonia, XIX w. lub XIX/XX w.