Nr katalogowy: 624
Misa dekoracyjna ze szlakiem wielopłatkowym
Pomorze, Kadyny /k. Tolkmicka, Królewska
Wytwórnia Majoliki (zał. 1905 w dobrach
cesarza Wilhelma II), lata 20./30. XX w.
misa koniczna, o małym lustrze, na obręczowej podstawie; wokół wewnętrznej krawędzi kołnierza kobaltowy szlak o wielopłatkowym wykroju, z lamowaniem złotą obwódką; krawędź misy i obręczowa podstawa złocone; glinka garncarska (terakotowa) z dekoracją malowaną przez szablon błękitem kobaltu i brązem, złocenia, szkliwo ołowiowe; wys. 7,8 cm; średn. 26 cm;
sygn. wyciskiem: stylizowany znak korony i falistej wstęgi, niżej: CADINEN, czernią podszkl. druk: Handmalerei, odręcznie: 377/III a, złotem: brg II (określenie kolorystyki: blau, rot, gold).
Pomorze, Kadyny /k. Tolkmicka, Królewska Wytwórnia Majoliki (zał. 1905 w dobrach cesarza Wilhelma II), lata 20./30. XX w.