Nr katalogowy: 622
Zestaw 4 figurek huculskich (zabawki?)
glina garncarska, pobiałka (angoba),
farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe;
Pokucie, XX w. - okres powojenny.
kogucik i jeździec na koniu z dekoracją rytą oraz tancerka i grajek ludowy z bębnem - malowane (o lekko rozmytej dekoracji); figurki w kolorystyce zielono-żółto-brązowej, charakterystycznej dla ceramiki huculskiej;
glina garncarska, pobiałka (angoba), farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe (z lekką krakelurą - grajek i tancerka);
kogucik - wys. 11,5 cm;
konik - wys. 13 cm;
grajek - wys. 13 cm;
tancerka - wys. 16 cm;
bez sygnatur, na spodzie grajka ryte głęboko: C.
Dwie figurki (konik, kogucik) utrzymane w tradycyjnej stylistyce ceramiki huculskiej, dwie pozostałe - zwłaszcza tancerka - nawiązują do rosyjskiej sztuki ludowej.