Nr katalogowy: 621
Wazon secesyjny z kobietą z pawiem (Junoną)
Austria, Wiedeń, wytwórnia Wiener Emailfarbwerk
Schauer und Co., model: Karl Philipp,
pocz. XX w. (ok. 1907-1910).
wazon w pastelowej, jasnej tonacji, o niskim brzuścu o przekroju 4- bocznym, z lekko wklęsłymi bokami i zaokrąglonymi narożami; przy długiej, cylindrycznej szyjce stojąca pełnoplastyczna bosa kobieta w jasnoliliowej sukni z odkrytymi ramionami, z lekko odwróconą w bok głową i luźno upiętymi w kok włosami; lewą ręką ujęta pod bok, prawą ręką podtrzymuje przytulonego do jej boku pawia ze złożonym ogonem, wystającym z lewej strony i ułożonym na brzuścu wazonu; fajans, szkliwo ołowiowe z farbami podszkliwnymi z krakelurą, szkliwo matowe (karnacja, ogon pawia, głowa); wys. 46,5 cm; sygn. na brzuścu: ryta pod szkliwem: K. Philipp., wycisk: w kręgu prawy profil siedzącego na stołeczku mężczyzny z dłutem(?) i przedmiotem w dłoniach, poniżej kręgu: DEPOSEAL
Austria, Wiedeń, wytwórnia Wiener Emailfarbwerk Schauer & Co. (zał. 1900), model: Karl Philipp (1872-1949), pocz. XX w. (ok. 1907-1910).
Realizacja modelu rzeźbiarza i medaliera współpracującego od 1907 roku ze znaną wiedeńską firmą Schauera, specjalizującą się m.in. w produkcji fajansów artystycznych, zwłaszcza wyrobów dekoracyjnych: lamp, zegarów, wazonów i żardinier; Philipp był , absolwentem wiedeńskiej Kunstgewerbeschule i Akademii.