Serwis obiadowy Maria, z zieloną wicią z owocami agrestu(?)
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
lata 30.- 50. XX w.
składa się z zespołu naczyń obiadowych dla 12 osób i zestawu deserowego; 12 talerzy płytkich większych, 12 talerzy płytkich mniejszych, 12 talerzy głębokich, 23 talerzyki do przystawek (lub deseru), 2 salaterki, 6 półmisków podłużnych w czterech wielkościach, sosjerka z talerzową podstawą, dzbanek z szerokim wylewem, dzbanek z wysokim dziobkiem i pokrywką, mlecznik oraz 5 filiżanek i 6 spodków (brak jednej filiżanki); razem: 82 naczynia. Naczynia o 8-bocznych kołnierzach i brzuścach, ze szlakiem różanego reliefu przy krawędziach i szlakiem zielonej liściastej gałązki z drobnymi owocami agrestu(?);
porcelana, druk;
talerze płytkie duże - wys. 2,5 cm, średn. 25 cm;
talerze płytkie mniejsze - wys. 2,5 cm, średn. 22 cm;
talerze głębokie - wys. 3,8 cm, średn. 22 cm;
talerzyki do przystawek - wys. 2 cm, średn. 17,5 cm;
salaterki - wys. 5,5 cm, średn. 25 cm;
półmiski podłużne - wys. 4 cm, 38 x 23 cm (1 szt.); wys. 3,8 cm, 23,8 x 20 cm (1 szt.); wys. 3,5 cm, 25,5 x 13 cm (2 szt.); wys. 3 cm, 24,6 x 15,4 cm (2 szt.);
sosjerka - wys. 10,2 cm, 24 x 14,6 cm;
dzbanek - wys. 18,8 cm, szer. 19,5 cm;
dzbanek z pokrywką - wys. 20,5 cm, szer. 23,5 cm;
mlecznik - wys. 10,5 cm;
filiżanki - wys. 6,4 cm, średn. 8,5 cm;
spodki - wys. 1,9 cm, średn. 13,5 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: korona zamknięta/ Rosenthal/ G E R M A N Y/ M A R I A / AE;
na części półmisków brak napisu MARIA w sygnaturze.
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, lata 30.- 50. XX w.