Nr katalogowy: 618
Serwis deserowy Winifred, z chabrami
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
koniec lat 30. XX w.
przeznaczony dla 10 osób; składa się z dzbanka z pokrywą, cukiernicy z pokrywką, 10 filiżanek półkulistych na stopce, 10 spodków i 10 talerzyków deserowych. Razem: 32 naczynia, dekorowane motywem chabra na gałązce i drobnych gałązek z pączkami chabrowymi; krawędzie naczyń, dziobka i uchwytów ze złoconymi obwódkami;
porcelana o kremowym szkliwie (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia;
dzbanek - wys. 19,5 cm;
cukiernica - wys. 9,4 cm, szer. 17,5 cm;
filiżanki - wys. 5,2 cm, średn. 9,4 cm;
spodki - wys. 1,5 cm, średn. 14 cm;
talerzyki - wys. 1,8 cm, średn. 17,5 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: korona zamknięta/ Rosenthal/ SELB - GERMANY/ WINIFRED/ Echt/ Elfenbein/AE na części naczyń złotem naszkl.: 3057, 155 (obie cyfry lub jedna z cyfr).
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, koniec lat 30. XX w.
Model Winifred w kremowej wersji kolorystycznej (Winifred Elfenbein), wprowadzony od 1933 roku, produkowany do ok. 1960.