Nr katalogowy: 615
Para wazonów z plastycznymi gałązkami kwiatowymi
Niemcy, Rudolstadt, Ernst Bohne Sohne,
k. XIX w. - lata ok. 1880.
o jajowatych brzuścach z reliefem naśladującym plecionkę koszyka, z krótkimi, lekko rozchylonymi szyjkami, na 3 nóżkachplastycznych sękach, przechodzących w pnące się ku szyjce reliefowe gałązki z plastycznymi listkami i kwiatami róż, powojów i dzwonków. [Drobne ubytki dekoracji plastycznej, ze śladami reperacji].
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 22,5 cm.
Sygn. (od dołu, na czubku jajowatego brzuśca) wyciskiem w kręgu: 2743/ EBS; na spodzie jednego wazonu i na podstawie nóżki drugiego:
kob. podszkl. kotwica z literą B
Niemcy, Rudolstadt, Ernst Bohne Sohne, k. XIX w. - lata ok. 1880.