Nr katalogowy: 614
Półmisek z dekoracją Zwiebelmuster
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
owalny, o czterolistnym kołnierzu; w lustrze i na kołnierzu dekoracja kobaltowa w stylu dalekowschodnim; w lustrze motyw 2-dzielny kwitnącego krzewu (Shiba o^nko), wokół kołnierza szlak owoców granatu oraz drobnych kwiatków i gałązek;
porcelana, kobalt podszkliwny; przetarcia i porysowania szkliwa, technologiczne drobne „ubytki” szkliwa dekoracji kobaltowej;
wys. 6 cm, 48,5 x 36,2 cm (owal); sygn. kobaltem podszkliwnie berło oraz T. na obręczy dennej, wycisk 26
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.