Nr katalogowy: 613
Madonna z Dzieciątkiem
Niemcy, wytwórnia Rosenthal, Selb, model Lore
Friedrich - Gronau (1908-2002), z roku 1959,
nr modelu 5178, realizacja z lat 70. XX w.
rzeźba ceramiczna przyścienna (do zawieszania); bosa Matka Boska, siedząca z lekko ugiętymi kolanami, w długiej, układającej się w fałdy sukni, welonie upiętym z tyłu na zebranych luźno włosach, opadającym na ramiona i dekolt; podtrzymuje nagie Dzieciątko, stojące frontalnie na jej kolanach, z błogosławiącym gestem rozłożonych rąk;
porcelana, szkliwo matowe; wys. 39,5 cm;
sygn. wyciskiem: L.FRIEDRICH. - GRONAU, w wyciśniętym kręgu zielenią chromu druk: korona zamknięta/ Rosenthal/ G E R M A N Y/ _
Niemcy, wytwórnia Rosenthal, Selb, model Lore Friedrich - Gronau (1908-2002), z roku 1959 , nr modelu 5178, realizacja z lat 70. XX w.
Realizacja ceramiczna jednego z wielu projektów figur maryjnych, opracowanych w atelier artystki w Bad Kissingen, a później w pracowni w klasztorze benedyktyńskim Mu¨nsterschwarzach; Lore Friedrich-Gronau współpracowała blisko z Rosenthalem w latach 1939 - 1961