Nr katalogowy: 612
Popiersie króla Fryderyka II
Niemcy, naśladownictwa berlińskiej Królewskiej
Manufaktury Porcelany (KPM), XX w.
na owalnej niskiej podstawie o profilowanej, opaskowej krawędzi popiersie króla Fryderyka II (Wielkiego), w surducie mundurowym, z szeroką szarfą ukośnie, z 8-ramienną Gwiazdą Orderu Czarnego Orła z dewizą : SUUM CUIQUE (każdemu, co mu się należy), kapeluszu generalskim w typie tricorn, z kokardą z boku, w peruce z długim harcapem i kokardą na wysokości karku;
porcelana biała, wys. 28 cm, podstawa 27 x 16,7 cm (owal);
nie sygnowane.
Niemcy, naśladownictwa berlińskiej Królewskiej Manufaktury Porcelany (KPM), XX w.
Popularne w Niemczech przedstawienie pruskiego króla wykonywane w fabryce porcelany KPM,
odwoływało się do marmurowego popiersia na szpulowym cokole, dłuta Johanna Gottfrieda von
Schadow (1764-1850), eksponowanego w pałacu Sanssouci w Poczdamie.