Nr katalogowy: 1204
Chłopiec w czapce
brąz patynowany; wys. 18 cm,
Europa Zachodnia, odlew XX w.
bosy, stojący na rozstawionych nogach, z rękami w kieszeniach podkasanych do kolan spodni; w koszuli i kamizelce z guziczkami; na głowie lekko pochylonej - wysoka, cylindryczna czapka; twarz z łobuzerskim uśmiechem; z tyłu nieczytelna sygnatura i data ? „1830”; podstawa sercowata;
brąz patynowany; wys. 18 cm, podstawa 7,5 x 6,8 cm.
Europa Zachodnia, odlew XX w.