Nr katalogowy: 912
Serwantka biedermeierowska
konstrukcja - sosna, fornir - mahoń;
162,6 x 78 x 45,5 cm;
Europa Środkowa, Niemcy, 2 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, z kolumnami na narożach, przeszklona z trzech stron, zamykana jednoskrzydłowo, z szuflada u dołu, fornirowana mahoniem. Zwieńczona profilowanym daszkiem, od frontu wklęsłym i wybrzuszonym w środkowej partii. Ramy na bokach i skrzydła drzwi u góry od wewnętrznej strony łukowato wycięte. We wnętrzu na tylnej ściance tafle lustrzane, trzy półki. Całość oparta od frontu na dwóch szerokich okrągłych podkładkach, z tyłu na graniastych.
konstrukcja - sosna, fornir - mahoń; 162,6 x 78 x 45,5 cm;
Serwantka o prostej i typowej dla biedermeieru formie.