Nr katalogowy: 904
Komplet mebli w stylu art deco
konstrukcja - palisander; fornir - czeczota orzechowa;
Europa Środkowa, Niemcy (?), lata 20./30. XX w.
złożony ze stołu i ośmiu krzeseł o dekoracji inspirowanej sztuką dalekiego wschodu. Stół prostokątny, wsparty na dwóch podporach podzielonych poziomymi i pionowymi przegrodami, których pionowe ramiaki zakończono wolutowo i wsparto na płozach, spiętych dwoma mosiężnymi rurkami. Krzesła o prostych oparciach i siedzeniach, tapicerowanych skórą, ramiakach oparć i przednich nogach zakończonych stylizowanymi wolutami, tylnych nogach łukowatych, zbieżnych ku dołowi.
krzesła - 89 x 45 x 50,5 cm;
stół - 80 x 160,5 x 110 cm;
Komplet powstały w dwudziestoleci międzywojennym, o konstrukcji i dekoracji wykorzystującej elementy mebli dalekowschodnich, jak kratownica, czy zgeometryzowane woluty. Stan do konserwacji.