Nr katalogowy: 1804
Ikona - Matka Boska Kazańska, w kiocie
tempera na desce z kowczegiem i szpongami;
ikona 21,7 x 18,4 cm,
Rosja, szkoła niewiańska?; 1 poł. XIX w.
kanoniczny wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem stojącym u Jej boku i błogosławiącym wyciągniętą prawą ręką; tło, nimby i bordiura - złote; na bordiurze w klejmach z lewej strony św. Jan Chrzciciel i św. Joachim, z prawej św. Pimen i św. Katarzyna; obraz ujęty drewnianą, profilowaną, złoconą ramką, umieszczony w kiocie drewnianym, wyoblonym na narożach; oszklone drzwiczki obramowane półwałkiem z mosiężnymi żyłkami, zamykane mosiężnym haczykiem;
tempera na desce z kowczegiem i szpongami wpuszczanymi na sztorcach; od spodu napisy dedykacyjne cyrylicą, w 5 wersach;
ikona 21,7 x 18,4 cm,
ramka 27,7 x 23,7 cm;
kiot drewno sosnowe, okleiny orzechowe, mosiądz, szkło; 29,5 x 26 x 7 cm.