Nr katalogowy: 865
Żyrandol elektryczny, 5-ramienny, 6-świecowy
wys.115 cm, szer. ramion bez kloszy ca 61 cm;
Francja, szkło firmy EZAN; lata 30. XX w.
z ażurowym, wydłużonym, walcowatym korpusem, zakończonym u dołu puklowaną, spłaszczoną kulą i szyszką; nad kulą przymocowane do korpusu promieniście ramiona z płaskich, prostokątnych elementów, zdobnych 3 kolistymi ażurami wypełnionymi soczewkowatymi szkiełkami; na końcach ramion zamontowane oprawki żarówek, z kloszami w kształcie głębokich miseczek, z motywem 6-płatkowych kwiatów; krawędzie płatków w formie spływających sopli lodu; każda z miseczek opatrzona wyciskaną w prostokącie sygnaturą „EZAN” i napisem „FRANCE”; między ramionami pośrodku korpusu, na stożkowym elemencie - kielich kwiatowy z ukrytą w nim oprawką żarówki;
walcowatą formę korpusu tworzą wyprowadzone ku górze 4 rurkowe elementy (o kwadratowym przekroju) zespolone ażurowym pierścieniem z wicią akantowo-laurową; pomiędzy rurkami zawieszone 4 rzędy połączonych ze sobą długich szklanych wisiorków; zwieńczenie ażurowe, kopulaste, z kielichowym baldaszkiem; mosiądz, brąz, szkło prasowane, częściowo otrawiane;
wys.115 cm, szer. ramion bez kloszy ca 61 cm; wys. kloszy 8,7 cm, średnica 20,5 cm.