Nr katalogowy: 848
Lampa elektryczna z figurą młodzieńca o motylich skrzydłach
brąz, odlew cyzelowany, patynowany i złocony;
szkło prasowane; wys. 79 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
podstawę stanowi trójkątna plinta o ściętych narożach; wyżej - trójścienny cokół wsparty na 3 lwich łapach, ze ściankami ozdobionymi reliefowym wyobrażeniem Heraklesa ze skórą lwa nemejskiego; trzon kolumnowy, kanelowany; obok postać bosego młodzieńca o kędzierzawych włosach, z motylimi skrzydłami, odzianego w krótką szatę, z płonącą pochodnią w uniesionej nad głową prawej ręce i pękiem kwiatów (maku?) w ręce lewej, opuszczonej wzdłuż ciała;
w zwieńczeniu klosz szklany, matowiony, w kształcie płomienia;
brąz, odlew cyzelowany, patynowany i złocony; szkło prasowane; wys. 79 cm, boki podstawy
17 x 17 x 17 cm. Europa Zachodnia, pocz. XX w.