Nr katalogowy: 844
Ikona - Chrystus Pantokrator
drewno zniszczone przez owady;
123 x 46,8 x 3,5 cm. Rosja, XIX w.
przedstawienie z grupy Deesis; Chrystus w całej postaci, siedzący na złotym tronie o bogatej, akantowej dekoracji, z parą płonących zniczy na narożach zaplecka; włosy spływające na ramiona, suknia czerwona, płaszcz szafirowy, stopy bose; nimb złoty, krzyżowy, z rozchodzącymi się wokoło promieniami;
tempera na desce sosnowej, słabo gruntowanej, bez szpongów, lekko wypukłej od spodu;
drewno zniszczone przez owady; ubytki warstwy malarskiej;
Malowidło z 3 rzędu ikonostasu, z grupy Deesis.