Nr katalogowy: 833
Lampa gabinetowa, elektryczna
brąz patynowany i złocony, żelazo; wys. 108 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
podstawę stanowi kwadratowa, żelazna plinta; trzon z wiązki czterech gładkich kolumienek, wsparty na cokole 4-ściennym, z dolnymi, złoconymi narożami ozdobionymi rogami obfitości i akantem; na ściankach - motyw prostokątów w złoconych obramieniach; trzon zwieńczony wazonem; wyżej akantowy, ażurowy koszyk z rozwidlającym się elementem opatrzonym parą oprawek do żarówek; przedłużenie trzonu w postaci 4-grannego pręta zakończonego złoconą szyszką, z ruchomym, przesuwanym pierścieniem do mocowania klosza, z możliwością regulowania wysokości;
brąz patynowany i złocony, żelazo; wys. 108 cm, podstawa 13 x 13 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w. (Brak abażuru)