Nr katalogowy: 828
Lampa naftowa z dekoracją Zwiebelmuster
Miśnia lub wytwórnia C. Teicherta w Miśni?,
XIX/XX w.
trzon lampy porcelanowy, dwudzielny, w formie kolistej, cebulowej wazki na szpulowej stopie, dekorowany kobaltowymi pasami wzoru „cebulowego”; trzon zamknięty pokrywą z palnikiem i szklanym pojemnikiem na naftę, wpuszczonym w metalową oprawę wnętrza wazki; klosz półkulisty ze szkła mlecznego, cylindryczny wysoki kominek ze szkła bezbarwnego;
porcelana, kobalt podszkliwny, opraw i palnik metalowe (mosiądz?), szkło mleczne, szkło bezbarwne; wys. 52 cm;
sygn. niedostępna (pod metalową oprawą?).
Miśnia lub wytwórnia C. Teicherta w Miśni?, XIX/XX w.