Nr katalogowy: 827
Lampa naftowa z trzema puttami podtrzymującymi trzon
Niemcy, Plaue, Von Schierholz’sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, XIX/XX w.
trzon lampy porcelanowy, w formie cylindrycznego naczynia oplecionego plastycznymi gałązkami różanymi, dźwiganego przez trzy odwrócone do siebie plecami, półnagie amorki w opaskach na biodrach, stojące na kolistej podstawie z kwiatkami; palnik i oprawa półkolistego klosza z „falbanką” u góry - mosiężne, kominek ze szkła bezbarwnego; drobne ubytki dekoracji plastycznej trzonu i malatury;
porcelana, farby naszkliwne, szkło mleczne i bezbarwne, oprawą metalowa (mosiądz?), wys. ok. 47 cm; sygn. kob. podszkliwnym skrzyżowane dwie i jedna linia, czernią naszkl. 24.
Niemcy, Plaue, Von Schierholz’sche Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, XIX/XX w.