Nr katalogowy: 718
Cukiernica skrzynkowa
srebro próby 800 cechowane, waga 354 g.
Niemcy, k. XIX w.
na czterech nóżkach-kulkach, bogato dekorowana ornamentem z motywami róż, kampanul i wici roślinnej; na osi krótszej dwie rezerwy ujęte w ceowniki, w jednej z nich monogram GM pod koroną 7-pałkową; wieczko na zawiasie ozdobione reliefową sceną zalotów myśliwego i pasterki na tle krajobrazu ujętą w bordiurę z róż; wnętrze złocone;
srebro próby 800 cechowane (800, półksiężyc, korona i polska cecha z 1963); wys. 9,2 cm, szer. 12,2 cm, głęb. 9 cm) waga 354 g.
Niemcy, k. XIX w.