Nr katalogowy: 1603
Mały elf na jeleniu
Niemcy, Selb, Fabryka Porcelany
L. Hutschenreuther, 2 poł. XX w.
figurka nagiego elfika z małymi skrzydełkami, stojącego na wspiętych palcach na grzbiecie galopującego jelenia (łosia?), opartego prawą dłonią o poroże; figurka na płaskiej, owalnej podstawie;
porcelana, farby naszkliwne, wys. 25 cm, podstawa (owal) 7 x 13,5 cm;
sygn. wyciskiem: C.WERNER oraz druk zielenią chromu: w owalu lew kroczący w lewo, poniżej litery: L.H.S.; nad owalem: Hutschenreuther/ Selb, pod owalem: Germany/ Kunstabteilung
Niemcy, Selb, Fabryka Porcelany L. Hutschenreuther, 2 poł. XX w.