Nr katalogowy: 618
Wazon dekoracyjny z motywem kandelabrowym i popiersiem w wieńcu
Francja, Sevres?,
XIX w. - 1 połowa XIX w.?
wazon na płaskiej marmurowej podstawie - plincie, oprawnej w brąz (?), na czterech spłaszczonych, kolistych nóżkach; na białym, owoidalnym brzuścu
dwustronna empirowa dekoracja reliefowa:
1) prawy profil kobiecy w owalnym wieńcu owocowym trzymanym w pazurach przez orła, osadzonym na 2-dzielnym kwiatonie liściastym z kłosami zbóż , z dwoma rytonami z gryfem, kłosami zbóż i stylizowaną paterą z kompozycją owocowo-kwiatową,
2) kompozycja owocowokwiatowa na stylizowanej paterze, osadzonej na masce kobiecej z szarfami, dwoma symetrycznymi motywami uskrzydlonych geniuszów z bukietami kwiatowymi na wstążkach; z boków szyjki, pod wylewem dwie maski brodatych faunów (?);
biskwit porcelany, marmur, metal - brąz złocony(?) wys. 28,7 cm;
nie sygn. (sygnatury ukryte pod metalową oprawą?).
Francja, Sevres?, XIX w. - 1 połowa XIX w.?
Elegancki wyrób na kominek lub konsolę, w stylistyce empirowej, najpewniej francuski.