Nr katalogowy: 613
Para wazonów z gałązkami kwiatowymi
Niemcy, Bonn, Steingutfabrik und Kunsttopferei
Franz Anton Mehlem; oferowane wazony z lat
ok. 1880-1896
wazony o walcowatych, lekko konicznych brzuścach osadzonych na 3 palmetowych nóżkach, krótkich lekko rozchylonych szyjkach z uchwytami w formie fantastycznych stworów o rybim ogonie i uskrzydlonej główce nietoperza, wokół szyjek i podstaw z nóżkami - złocone reliefowe motywy ornamentalne;
na kremowych brzuścach rozmieszczone dwustronnie suche, kolczaste, ukwiecone gałązki fioletowo- różowych kwiatów i pąków, ze strzępiastymi listkami, o złoconym, nakładanym wypukło konturze; lekko przetarte złocenia, drobne obtarcie na jednym uchwycie;
fajans delikatny, farby naszkliwne, złocenia matowane i błyszczące, wypukła biel emaliowa i złocenia; wys 43,5 cm;
sygn. (oba) drukiem ceglastym: owalny kartusz wolutowy z kaligraficznym monogramem wiązanym FAM i datą 1755, zwieńczony koroną i napisem Royal , pod kartuszem: Bonn; wyciski: 377/ 3/ P, odręcznie złocone: 3084/ 1125/ 128; na jednym wazonie dodatkowo wycisk : krąg z napisem: FRANZ A. V. MEHLEM . BONN / A. RHEIN
Niemcy, Bonn, Steingutfabrik und Kunsttopferei Franz Anton Mehlem /Fabryka fajansu delikatnego i artystyczne pracownie garncarskie/, - jako wytwórnia fajansów delikatnych działała: (1838-1931); oferowane wazony z lat ok. 1880-1896
Wyroby fabryki z Bonn, o starannym, artystycznym wzornictwie, z charakterystycznymi dekoracjami kwiatowymi wykonanymi ręcznie, cieszyły się dużym zainteresowaniem odbiorców , zwłaszcza w ostatniej ćwierci XIX wieku.