Nr katalogowy: 610
Przyklękająca tancerka - Tango I
Niemcy, Selb (Bawaria) wytwórnia Rosenthal,
model Lore Friedrich - Gronau (1908-2002)
nr 1772 z 1947 roku, lata 40./50. XX w.
figurka przyklękającej tancerki w powłóczystej, długiej sukni z odkrytymi plecami i w cienkim szalu, opadającym z prawego ramienia; z lekko odchyloną w bok głową, podtrzymuje szal z przodu, nad prawym biodrem i z tyłu - na wysokości talii;
porcelana biała szkliwiona, farby naszkliwne matowe (twarz, ręce); wys. 27,3 cm;
sygn. zielenią chromu druk: korona/ Rosenthal/ AE / GERMANY/ KUNSTABTEILUNG/ SELB, wyciski: 1772 (numer modelu), L. F. / G. 13, naszkl. złotem: ozdobne S, handgemalt, 51.(?)
Niemcy, Selb (Bawaria) wytwórnia Rosenthal, model Lore Friedrich - Gronau (1908-2002) nr 1772 z 1947 roku, lata 40./50. XX w.
Model znanej rzeźbiarki i ilustratorki, współpracującej z Rosenthalem w latach 1939 - 1961, autorki modeli dla Kunstabteilung (gł. figurki tancerek; tańcząca tango opracowana przez artystkę w kilku wersjach).