Nr katalogowy: 607
Para talerzy serwisowych z dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Berlin , Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
XIX/XX w.
płytkie, z dekoracją reliefową Neuozier wokół kołnierzy o wyzębionej krawędzi; w lustrze i na kołnierzach barwna dekoracja kwiatowa:1) bukiet z krokusem i żonkilem i cztery mniejsze kompozycje kwiatowe, wokół krawędzi szlak złoconej arabeski, 2) bukiet z pierzastym makiem i polną różą, cztery mniejsze kompozycje kwiatowe i cztery drobne listki, krawędź ze złoconą obwódką; lekkie przetarcia złoceń i szkliwa;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wymiary: wys. 3 cm, średn. 21,2 cm;
sygn. (oba) kobaltem podszkl.: berło, naszkl. druk ceglasty: jabłko królewskie z krzyżem i litery KPM poniżej, ponadto wyciski i naszkliwne znaki malarzy.
Berlin , Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), XIX/XX w.