Nr katalogowy: 606
Zespół naczyń z plastycznymi różami: lichtarz, puszka i misa-patera
Niemcy, Volkstedt, Porzellanfabrik Kar Ens (zał. 1898),
okres międzywojenny lub powojenny
dwuświecowy lichtarz o ramionach z plastyczną dekoracją liściastą i plastycznymi różami u podstawy, owalna puszka z płaską pokrywą z uchwytem - różami oraz owalna patera na czterech niskich, rocaillowych nóżkach, z dwiema kompozycjami plastycznych róż przy krawędziach; ścianki naczyń modelowane w reliefowe woluty i liście; drobne ubytki dekoracji plastycznej;
porcelana lekko kremowa, farby naszkliwne, dekoracja kwiatowa modelowana z ręki;
lichtarz - wys. 17,4 cm, szer. 23 cm;
puszka - 9,5 x 19 x 12 cm;
patera - 10 x 31,5 x 19,5 cm;
sygn. zielenią chromu druk: pomiędzy skrzyżowanymi liniami na pionowej kresce litery E N S , niżej: Ens - Porzellan/ Volkstedt/ Handgemalt i wyciski: 67 68 (patera), pomiędzy skrzyżowanymi liniami na pionowej kresce litery E N S, wyciski: 7065, 70 73/ 5 (patera, puszka).
Niemcy, Volkstedt, Porzellanfabrik Kar Ens (zał. 1898), okres międzywojenny lub powojenny