Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)
Nr katalogowy: 150
Skalisty brzeg, 1895
olej, płótno naklejone na tekturę; 25,5 x 34 cm;
na odwrocie: l. g. napis niebieską kredką:
Krym/ F Ruszczyc/ Z. 19;
na odwrocie: l. g. napis niebieską kredką: Krym/ F Ruszczyc/ Z. 19;
p. d.: numer niebieską kredką 19 oraz numer czerwonym długopisem I/26;
nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z wystawy pośmiertnej Ferdynanda Ruszczyca z grudnia 1937 roku, z numerem 2061/19 oraz informacjami o pracy; nalepka depozytowa z Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem 376/02/5; nalepka z Wystawy monograficznej Ferdynanda Ruszczyca w 2002 r. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Okręgowym w Toruniu, Muzeum Narodowym w Warszawie, w Litewskim Muzeum Sztuki w Wilnie.
Wystawa pośmiertna Ferdynand Ruszczyc 1870-1936, Kraków TPSP 1937-1938, kat. nr 139; Ferdynand Ruszczyc 1870-1936. Życie i dzieło [wystawy w:] Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Narodowe w Warszawie, Litewskie Muzeum Sztuki w Wilnie, 2002
Bibl.: Ferdynand Ruszczyc 1870 - 1936, Katalog wystawy Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 1964, poz. 26 (w dziale: Szkice i obrazy olejne)
30 000 zł