Nr katalogowy: 4
ILUSTROWANA Encyklopedja Trzaski, Everta i Michalskiego
pod red. Dra Stanisława Lama.
Warszawa, Gmach Hotelu Europejskiego,
[1930].
z wieloma mapami, tablicami i ilustracjami w tekście.
Opracowana pod red. Dra Stanisława Lama. Warszawa, Gmach Hotelu Europejskiego, [1930]. T. 1 - 5 (ok. 500 stron każdy tom), ilustracje i mapy na osobnych tablicach (w tym kolorowe). Druk dwuszpaltowy, 25 x 18 cm; oprawa: oryginalny półskórek z epoki, bardzo bogato tłoczony i złocony, narożniki w skórze, na licu tłoczony znak wydawcy.
Pierwsza nowoczesna encyklopedia polska, zawierająca kilkadziesiąt tysięcy haseł, w tym wiele biogramów osób zamieszczonych po raz pierwszy w historii.
1 200 zł