Nr katalogowy: 824
Lampka buduarowa, elektryczna
marmur, metal srebrzony, szkło marmoryzowane;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
na kolistej, toczonej stopie z ciemno-szarego, żyłkowanego marmuru; korpus w kształcie smukłego wazonu zdobionego reliefowymi żebrami w formie pilastrów z wzorem cekinowym i rozetkami, dzielących brzusiec na 3 pola dekorowane różanymi girlandami; klosz półkulisty, szklany, marmoryzowany, różowo-brązowy; krawędź wykończona tworzącymi ząbki frędzlami z nanizanych na niteczki szklanych paciorków; na korpusie u góry sygn.: „A. Dahl / Sc.”;
marmur, metal srebrzony, szkło marmoryzowane; wys. całk. 44 cm, średnica podstawy 8,5 cm, średnica klosza 15 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
1 400 zł