Nr katalogowy: 814
Dzban do wina, z korkiem
cyna, szkło barwione w masie;
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
silnie wysklepiona, cynowa stopa, zdobiona pasami wolego oczka, perełek i stylizowanych liści figowych w okuciowym obramieniu; krótki, profilowany trzon z przewiązką kwiatową; brzusiec owoidalny, z różowego szkła, z delikatnie zaznaczonymi pionowymi żebrami, ujęty dołem i górą cynowym ażurem z motywem winnej latorośli, pelty, kampanuli i wolut; podobnie zdobiona oprawa cylindrycznej szyjki zakończona szerokim wylewem; ucho C-kształtne uformowane z wąskich, akantowych liści; korek z kulistym uchwytem z różowego szkła - w ażurowym, cynowym okuciu zwieńczonym sterczynką;
cyna, szkło barwione w masie; wys. 37 cm, szer. 11,5 cm, głęb. z uchem 15,8 cm. Niemcy, 4 ćw. XIX w.