Nr katalogowy: 721
Mlecznik
srebro próby 84, waga 131 g;
Łotwa?, Estonia?, 4 ćw. XIX w.
na stopie kolistej, żebrowanej, gruszkowaty, puklowany i żebrowany, z krótką szyją i szerokim wylewem, wewnątrz złocony, z uchwytem utworzonym z ceowników z miejscem na kciuk;
srebro próby 84 (cecha z inicjałami probierza i rokiem niedobita, próba 84, znak miejski nieczytelny, łotewska repunca z lat 1920-39, monogram złotnika IP);
wys. 11,5 cm, szer. 10,1 cm, głęb. 7,5 cm; waga 131 g;