Nr katalogowy: 607
Madonna z Dzieciątkiem
Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal, Lore Friedrich
-Gronau, model z 1958 - powtórzenie późniejsze,
z serii „Classic Rose Collection”(lata 70. XX w.)
figura Matki Boskiej trzymającej w ramionach nagie dziecko z uniesioną w geście błogosławieństwa prawą rączką; z lekko opuszczoną głową, podtrzymuje dziecko pod pachą i na prawym przedramieniu; ubrana w długą szatę i opadającą z ramion draperię, w chuście zawiązanej luźno do tyłu na długich włosach;
porcelana biała, szkliwo matowe; wys. 55 cm;
sygn. od spodu: wycisk: L.FRIEDRICH/ GRONAU.,
5114 (nr modelu), 1, zielenią chromu: Rosenthal/ korona/ ‹ GERMANY › / _
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, Lore Friedrich-Gronau (1908-2002), model z 1958 - powtórzenie późniejsze, z serii „Classic Rose Collection” (lata 70. XX w.).
Lore Friedrich- Gronau, rzeźbiarka i ceramiczka niemiecka, w latach 20. współpracowała z manufakturą majoliki w Karlsruhe, a w latach 1939 - 1940 z wytwórnią Rosenthal. Po II wojnie pracowała w swoich atelier nad wersjami matki z dzieckiem - Madonny z Dzieciątkiem; oferowana figura ceramiczna dzięki matowemu szkliwu i fakturze powierzchni stwarza efekt modelunku unikatowej realizacji rzeźbiarskiej.