Nr katalogowy: 832
Ikona - Trójca Święta Starego Testamentu
tempera na desce, 30,8 x 25,6 x 3 cm.
Ukraina, k. XVIII w.
pośrodku - pod zielonym drzewem - trzy anielskie, skrzydlate postacie uosabiające Boską Trójcę, siedzące przy stole nakrytym obrusem; w prawym, dolnym rogu malowidła - postać klęczącego, usługującego im Abrahama; wokół krawędzi obrazu - oprawa - basma z blachy mosiężnej, srebrzonej, repusowanej w motywy kwiatowo-rocaille’owe, liśćmi winorośli w narożach; w górnej partii ikony trzy głębokie bruzdy - wypalone płomykami świec;
tempera na desce, z 2 szpongami wpuszczanymi, na sztorcach; basma - mosiądz srebrzony; 30,8 x 25,6 x 3 cm.
Ukraina, k. XVIII w.