Nr katalogowy: 607
Żardiniera z uchwytami - stworami morskimi
sygn. wyciskiem: 106, kobaltem podszkl. 5.
Nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska,
XIX/XX w.
owalna, o puklowanej, wybrzuszonej czaszy z pasem groszkowania wokół górnej części, ujętym przy brzegu i poniżej w liściaste woluty i drobne gałązki kwiatowe. Uchwyty w formie plastycznych fantastycznych ryb - delfinów z rozdwojonym ogonem osadzonym na krawędzi; naczynie na owalnej stopce z plastycznych
rocaillów roślinnych; dekoracja w tonacji brązowo -żółtej, szafirowej i różowej, wnętrze czaszy szmaragdowo - zielone;
majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe; wys. 22,5 cm, dł. ok. 50 cm, szer. ok. 25 cm;
Nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska , XIX/XX w.