Nr katalogowy: 625
Pojemnik - rynienka na pióra ( z zespołu przyborów do pisania)
Miśnia, poł. XIX w.
podłużny, niski pojemnik z mocno wyciętą krawędzią z dekoracją reliefową ze stylizowanymi liśćmi i śladami złoceń oraz drobno groszkowaną powierzchnią wewnątrz; mocno przetarte złocenia;
porcelana, dekoracja reliefowa odciskana (tzw. Pressdekor), złocenia; wys.ok.2cm, 9 x 25 cm;
sygn. kob. podszkl. skrzyż. miecze, ryte X 93, zielenią naszkl. I 9, wycisk 19
Miśnia, poł. XIX w.