Nr katalogowy: 624
Zespół 4 wazonów z dekoracją szlakiem winorośli
Miśnia, pocz. - 1 połowa XX w.
amfora z roślinnymi, wolutowymi uchwytami, na kwadratowej plincie, dwa cylindryczne, mocno rozchylone przy brzegu wazoniki (jeden z pasami złoceń) oraz mały wazonik gruszkowy; naczynia zdobione zielonym szlakiem winorośli;
porcelana, podszkliwna zieleń chromu, złocenia (1 wazon); wymiary: amfora wys.21,6 cm; wazony cylindryczne: wys.17 cm i 13,5 cm; wazonik gruszkowy wys.10,5 cm;
sygn. (wszystkie naczynia) kobaltem podszkl. skrzyż. miecze i znaki cyfrowe, wyciski literowe i cyfrowe