Nr katalogowy: 609
Wazon - amfora z wężowymi uchami, z dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, kobalt, wys. 26,5 cm;
Miśnia, XIX/XX w.
o owoidalnym brzuścu, szpulowej stopce, z uchami - podwójnymi przeplecionymi wężami; stopka, szyjka i dolna część brzuśca kobaltowe, ze złoceniami na kanelowanym ornamencie i szlakach reliefu przy krawędziach. Na brzuścu dwie kompozycje kwiatowe:
1) z powojem, prymulkami i makiem,
2) z żonkilami i fioletowym makiem;
porcelana, farby naszkliwne, kobalt, złocenia błyszczące i matowe; wys. 26,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze i 29. , ryte E 167 (numer modelu).
Miśnia, XIX/XX w.
Popularny model z lat 50./60. XIX wieku, , często powtarzany w różnych wielkościach.
1 200 zł