Nr katalogowy: 906
Komoda empirowa
konstrukcja - sosna, fornir - czeczota topolowa;
92,5 x 127,5 x 62 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, trzyszufladowa, fornirowana jasną okleiną, na bokach frontu ujęta pilastrami zakończonymi kobiecymi hermami malowanymi i złoconymi, wsparta z przodu na lwich łapach także malowanych i złoconych, z tyłu na graniastych nóżkach. Mosiężne, złocone szyldy uchwytów i zamków okrągłe, uchwyty także.
konstrukcja - sosna, fornir - czeczota topolowa; 92,5 x 127,5 x 62 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
Typowy przykład komody wykonanej w środkowo-europejskim warsztacie stolarskim pod wpływem stylu empirowego z rzeźbionymi hermami i stopami, malowanymi i złoconymi, z widocznymi elementami stylu biedermeier w postaci jasnego i wzorzystego forniru czeczotowego.