Nr katalogowy: 834
Dzban do wina
szkło przeźroczyste, szlifowane, fasetowane; cyna srebrzona;
wys. 36 cm, szer. 16,8 cm, głęb. z uchem 20 cm.
Francja?; XIX/XX w.
korpus szklany, gruszkowaty, dołem półkulisty, zdobiony szlifowanymi łezkami i kratką; wyżej koniczny, smukły, fasetowany; oprawa cynowa, srebrzona: kolista, wysklepiona stopa z motywem stylizowanej wici roślinnej i perełek;
pierścień opasujący brzusiec z ozdobnym kartuszem od frontu i główką putta z tyłu, u nasady ucha; ucho wolutowe,
dekorowane akantem i hermą skrzydlatego amorka, połączone z oprawą szyjki naczynia; pas wokół wylewu, dziobek i wieczko na zawiasku - zdobione akantem i wolutami;
Francja?; XIX/XX w.