Nr katalogowy: 820
Wachlarz chiński w neorokokowej, oszklonej ramie
kość, papier, gwasz, tusz; dł. wachlarza ca 25 cm;
Chiny, XIX/XX w.; oprawa Europa, XX w.
stelaż z 20 cienkich, kościanych, ażurowo wycinanych piór, malowanych gwaszem i złotą farbą; dwa pióra okładzinowe podrzeźbiane i polichromowane, z motywami roślinnymi oraz figurka ptaka i tygrysa; pokrycie papierowe z malowaną gwaszem i tuszem scenką rodzajową: pośrodku siedząca para, wokół gałęzie drzew, z lewej oddalająca się postać sługi
(?) z dwoma lampionami; rama gablotowa, wyścielona wewnątrz zielonym suknem;
kość, papier, gwasz, tusz; dł. wachlarza ca 25 cm, szer. 44 cm; rama - drewno, szkło, sukno;
wys. 27 cm, szer. 61,5 cm, głęb. 4 cm.