Nr katalogowy: 819
Lichtarz
porcelana w typie wyrobów Sevres,
brąz złocony; wys. 22,8 cm;
Francja, k. XIX w.
na szerokiej, kolistej stopie porcelanowej, wysklepionej dzwonowato, malowanej naszkliwnie; trzon porcelanowy, tralkowy; pozostałe części lichtarza - z brązu złoconego: gładki spód i oprawa stopy z pasem perełek; element łączący stopę z trzonem - z motywem lancetowatych liści przeplecionych wstęgą oraz rozetek i perełek; zwieńczenie z tulejką na świecę, umieszczoną na talerzyku z akantowych liści;
porcelana w typie wyrobów Sevres, z charakterystycznymi motywami kwiatowymi na tle „bleu céleste”; brąz złocony; wys. 22,8 cm, średnica stopy 10,3 cm.
Francja, k. XIX w.