Nr katalogowy: 730
Kielich mszalny neobarokowy
srebro częściowo złocone, waga 483 g
Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
na wielolistnej stopie ujętej w gładką kryzę, ozdobionej pełnoplastycznymi 3 główkami uskrzydlonych aniołków, między nimi w trzech rezerwach Narzędzia Męki Pańskiej - chusta św. Weroniki, kogut i miecz, powyżej w pięcioliściu obrzeżonym gładką taśmą bukiety owoców i kwiaty; nodus gruszkowaty z pełnoplastycznymi główkami anielskimi naprzemiennie z Arma
Christi - drabiną, krzyżem i gwoździami; flagellum oraz misą i dzbanem do ablucji; czara dzwonowata, gładka ujęta w koszyczek utworzony z pionowo biegnących, wąskich pukli;
srebro częściowo złocone (znak wykonawcy mało czytelny AM?); wys. 25,8 cm, średn. stopy 16 cm; waga 483 g