Nr katalogowy: 728
Cukiernica skrzynkowa
srebro próby 12 cechowane, waga 432 g.
Niemcy, złotnik Mu¨ller ?, ok. 1822
wsparta na czterech lwich łapach, prostopadłościenna, o wyoblonych krawędziach, gładka, od frontu kluczyk , po bokach dwie rozety maskujące śruby zamka; nakrywka na zawiasie z owalnym medalionem z przedstawieniem putta stojącego przy leżącym, półnagim Dionizosie z kiścią winogron w ręku, wnętrze złocone; od spodu grawerowany napis Geim.d.8t Juni 1822;
srebro próby 12 cechowane (cechy częściowo zatarte - MÜL/L..., 12/LO, znak nieczytelny); wys. 7,5 cm, szer. 15 cm, głęb. 11,5 cm; waga 432 g.