Nr katalogowy: 726
Kufel z nakrywką
srebro próby 800 cechowane, waga 1550 g.
Włochy, Alessandria, wytwórnia I. M. A di Guerci i C,
lata 30.-40. XX w.
wsparty na stopie utworzonej z półwałka z dekoracją geometryczno-roślinną, na płaszczu ozdobiony czterema medalionami z wizerunkami wodzów starożytnych na tle stylizowanych kwiatów, liści i wici roślinnej oraz dwoma gładkimi półwałkami; nakrywka wysklepiona, ze sterczynką połączoną z zawiasem łańcuszkiem, ozdobiona czterema kolistymi rezerwami z kwiatami na łodyżkach, zwieńczona kwiatonem na rozecie z drobnych pukli; z boku masywne, gładkie, esowate ucho, wnętrze złocone;
srebro próby 800 cechowane (próba, znak wykonawcy); wys. 31 cm, szer. 23,8 cm, głęb. 17,2 cm; waga 1550 g.
Włochy, Alessandria, wytwórnia I. M. A di Guerci & C (czynna 1935-71), lata 30.-40. XX w.