Nr katalogowy: 624
Wazon z egzotycznymi ptakami
Austria (Czechy), Turn (Teplitz), Imperial Ampora,
K. K. Privat Keramische Werke Riessner,
Stelmacher und Kessel (zał. 1892), 1 ćw. XX w.
cylindryczny, przysadzisty, lekko zwężający się ku krawędzi, z obręczową obwódką i dostawionymi do krawędzi dwoma taśmowymi uszkami osadzonymi pętelką w górnej części brzuśca. Krawędź i uchwyty szafirowe, na zielonkawo szarym, matowym brzuścu (od frontu) kompozycja z dwoma egzotycznymi ptakami o długich ogonach oraz pionowy motyw migdałowy ze stylizowaną dekoracją roślinną. Wokół podstawy i pod brzegiem stylizowane szlaki roślinno-ornamentalne. Dekoracja barwna o ciemnych konturach, nakładana wypukło farbami( szkliwami barwnymi);
majolika, dekoracja typu guerda secca (o płaskich szarych konturach), farby wysokich temperatur, farby ze szkliwem matowym; wys. 26 cm, średn. podstawy 14,5 cm;
sygn. wyciskami: w owalach napisy: AUSTRIA oraz AMPHORA, w prostokątnej ramce: Campania, korona trójdzielna, 110, 16; w kręgu wycisk rozmazany, z napisem wokół: IMPERIAL AMPHORA TURN; pod ogonem większego ptaka zachowany fragment zielonej prostokątnej etykietki (?) z napisem: ….HORA [AMPHORA].
Austria (Czechy), Turn (Teplitz), Imperial Ampora, K. K. Privat Keramische Werke Riessner, Stelmacher & Kessel (zał. 1892), 1
ćw. XX w.