Nr katalogowy: 617
Patera dekoracyjna z rocaillami i bukietami
porcelana, dekoracja reliefowa odciskana,
złocenia błyszczące i matowe;
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w.
z dekoracją reliefową odciskaną i złoconą, z czterema rezerwami obwiedzionymi rocaillami wokół kołnierza z wpisanymi czterema kompozycjami kwiatowymi (na przemian z różami lub z powojami) i 5-dzielną rozetą z rocaillów pośrodku lustra; porcelana, dekoracja reliefowa odciskana (tzw. Pressdekor), złocenia błyszczące i matowe; wys. 5,2 cm, średn. 30,5cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze, 29., wyciski: duże Z, 98A/ 23
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w.
Oferowane trzy talerze z dekoracją „prasowaną” (odciskaną), charakterystyczną dla okresu biedermeier wyrobów manufaktury w Miśni, prezentują popularne, często powtarzane w fabryce i chętnie kupowane wzory roślinne.