Nr katalogowy: 616
Talerz dekoracyjny z neogotyckim reliefem roślinnym
Miśnia ok. poł. XIX w., relief - model Ernsta
Augusta Lauteritza (1818-1893)?
miskowy, z dekoracją reliefową; wokół kobaltowego kołnierza rozłożone promieniście łodyżki tworzące neogotycką plecionkę, zakończoną wokół wyzębionej 16 - krotnie krawędzi białozłotymi listkami - pełzankami; w lustrze kwiatowa, 8-płatkowa rozeta;
porcelana, dekoracja reliefowa odciskana (tzw. Pressdekor), kobalt podszkliwnie, złocenia; wys. 4,3 cm, średn. 26,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze i cyfra 44, wyciski: Y 55 62;
Miśnia ok. poł. XIX w., relief - model Ernsta Augusta Lauteritza (1818-1893)?
Por. identyczny wzór, publikowany w: Jedding Hermann, Meissener Porzellan des 19. Jahrhunderts, Mu¨nchen 1981, il. 44, s. 63.