Nr katalogowy: 614
Jajko wielkanocne z barwnym bukietem
Rosja, St. Petersburg - manufaktura cesarska,
ok. poł. XIX w.
w owalnej dużej rezerwie ze złotą grawerowaną obwódką - barwna kompozycja kwiatowa z przewagą różów i filetów, z różami, cyniami, prymulkami i gałązką niezapominajek; pozostała powierzchnia jajka, złocona grawerowana we wzór siatki kropek, z wąskimi paskami rezerw tworzącymi dwie obwódki;
przez otwory przewleczona jedwabna wstążka, jajko na stelażyku metalowym na trzech nóżkach; przetarte złocenia; porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące, matowane i grawerowane; wys. ok. 10,5 cm; nie sygnowane.
Rosja, St. Petersburg - manufaktura cesarska, ok. poł. XIX w.