Nr katalogowy: 612
Bombonierka z dekoracją kwiatową
Śląsk, Tułowice, Fabryka Porcelany Reinholda
i Erharda Schlagelmilcha, lata ok. 1926-1945.
neobarokowa, o konicznym, puklowanym brzuścu z modelowaną plastycznie górną krawędzią z motywem liściastej wici, na 4 wolutowych nóżkach z analogicznym liściastym reliefem; pokrywka lekko wysklepiona, wpuszczana, z uchwytem - stylizowanym liściastym pąkiem; wokół brzuśca i pokrywki złocony szlak z drobnych kwiatków i rocaillów i bukiety barwnych kwiatów; lekko przetarte złocenia; porcelana, druk złocony i barwny naszkliwnie; wys.19 cm, średn. (góra) 19 cm;
sygn. drukiem: w wianku z dwu gałązek przewiązanych u dołu kokardką sterczyna roślinna, litery R S, gwiazdka powyżej i napis TILLOWITZ poniżej. Glob ziemski z napisem EPOS (litery w kostkach), złotem: Alt Dresden
Śląsk, Tułowice (Tillowitz), Fabryka Porcelany Reinholda i Erharda Schlagelmilcha (zał. 1894 jako filia fabryki w Suhl), lata ok. 1926-1945.
Wyrób w stylistyce wyrobów drezdeńskich (miśnieńskich) z XIX wieku; znak EPOS (stosowany w latach 1926 - 1945) oznacza luksusową porcelanę z Górnego Śląska (Edel Porzellan Ober Schlesien).